profkolacinska.pl

Pro Bono

Dla kobiet chorych na raka piersi, w ramach rekonwalescencji po trudnym leczeniu onkologicznym, Pani Profesor przygotowuje pro bono przedsięwzięcia mające na celu afirmację kobiecości, która odradza się jak feniks z popiołów.

Grant Kulczyk Foundation

We wrześniu 2020 został przyznany grant od Kulczyk Foundation, który wesprze kobiety chore na raka piersi w procesie rekonwalescencji po leczeniu onkologicznym. Fundusze zostaną przeznaczone na dofinasowanie siatek do rekonstrukcji prepektoralnych piersi i specjalistycznych gorsetów po rekonstrukcji, aby Panie mogły szybciej powrócić do aktywności.

profkolacinska.pl
profkolacinska.pl

Licytacja gorsetów

Charytatywna licytacja gorsetów znanych projektantek: Patrycji Kujawy, Ewy Minge, Agaty Nivette, na rzecz zakupu macierzy i siatek do nowoczesnych prepektoralnych rekonstrukcji piersi.

Przewodnicząca komitetu naukowego Breast Design Days (BDD)/ Dni Projektowania Piersi- renesansowej koncepcji połączenia nauki i sztuki w chirurgii piersi. Projekt ten scala naukowe, praktyczne sesje video i wykłady dla chirurgów wyjaśniających szczegółowo techniki onkologiczne, onkoplastyczne i rekonstrukcyjne z perspektywą Komitetu Doradczego Pacjentów. Podczas BDD 2018 opublikowano unikalny w skali Polski Manifest Pacjentów, wygłoszony przez Ewelinę Puszkin z OmeaLife przygotowany przez Klub Amazonka, Amazonki Łódź Centrum, Fundacji Carpe Diem, Pełną Piersią, Kocham Życie i OmeaLife.

Warsztaty teatralne

W sierpniu 2017 w Teatrze Polonia w Warszawie odbyły się warsztaty teatralne pro bono. Z Paniami Pacjentkami obejrzałyśmy spektakl 32 Omdlenia Antoniego Czechowa z Krystyną Jandą i Jerzym Stuhrem w rolach głównych. Następnie w kawiarni teatralnej przy zielonej herbacie i zdrowej szarlotce, z Panią Krystyną Jandą rozmawiałyśmy o emocjach oraz jak wyreżyserować życie…

profkolacinska.pl
profkolacinska.pl

Warsztaty samby i salsy

W styczniu 2017 odbyły się warsztaty taneczne charytatywne z Panią Iwoną Pavlović – sławną tancerką i międzynarodową  jurorką dla Pań Pacjentek. Sensualna, kobieca, energetyczna salsa i samba pozwoliły afirmować Paniom kobiecość, która odrodziła się jak feniks z popiołów po trudnym leczeniu onkologicznym. Inspiracją dla stworzenia tych warsztatów były moje stypendia chirurgiczne w Brazylii i Argentynie. Tango argentyńskie oraz brazylijska samba pozwalała ukształtować nową tożsamość klatki piersiowej po mastektomii lub rekonstrukcji wyniosłości piersiowej w procesie rekonwalescencji po leczeniu onkologicznym. 

profkolacinska.pl

Koncert szpitalny

Niezwykły koncert Anny Marii Jopek. Publiczność w szlafrokach szpitalnych. We wrześniu 2016 odbył się charytatywny koncert wybitnej artystki, o anielskim głosie, Pani Anny Marii Jopek w centrum onkologii w Łodzi. Pomysł koncertu przyszedł do mojej głowy, gdy jedna z Pań Pacjentek, którą operowałam, opowiedziała mi o swoim małym synku. Leon bardzo przeżył chorobę swojej Mamusi, w wolnym czasie grał na fortepianie, lubił muzykę Anny Marii Jopek. Nie wahałam się ani sekundy i napisałam list do Artystki. Pani Anna natychmiast zadeklarowała chęć przyjazdu i koncertowania dla chorych Pań. Tak wzruszająco opisała koncert Gazeta Wyborcza: „Leon gra dla uzdrowienia swojej Mamy. Mama zdrowieje. A wszystko to pod czujnym muzycznym okiem naszej dobrej wróżki Anny Marii Jopek. Taką bajkę opowiadała profesor Agnieszka Kołacińska, chirurg onkolog (…) Trzeba żyć naprawdę, żeby oszukać czas. Trzeba żyć najpiękniej, żyje się tylko raz. Śpiewała Anna Maria Jopek i Leonek.” Były oklaski, owacje na stojąco, publiczność w szlafrokach szpitalnych i fartuchach lekarskich ocierała łzy…      

Sesja fotograficzna

W sierpniu 2016 roku w studio fotograficzno-filmowym LAS w Warszawie odbyła się cudowna charytatywna sesja fotograficzna z Kochanymi, Niezwykłymi, Charyzmatycznymi Paniami Pacjentkami w doskonałych kreacjach szlachetnej Pani Projektant Violi Piekut, w obiektywie utalentowanej Pani Fotograf Martyny Galli. Sesja biało-czerwona nieprzypadkowo. Kolor czerwony- symbol zwycięstwa, mocy, energii; kolor biały jak biel fartucha chirurgicznego. (Zdjęcie na górze Pro Bono).

profkolacinska.pl

Modowe sesje

W latach 2015-2019 odbyły się pro bono sesje modowe, fotograficzne oraz pokazy mody w Pałacu Herbsta i Akademii Sztuk Pięknych w kreacjach genialnej Gosi Baczyńskiej, LaManii czy Bizuu. Modelkami były dzielne Panie Pacjentki. Należy podkreślić ścisłą współpracę z Centrum Onkologii Szpitala im. M. Kopernika oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w ramach corocznych obchodów BRA Day – Dnia Świadomości o Rekonstrukcjach Piersi. Akademia Sztuk Pięknych jest dla mnie inspirująca. Wygłaszałam tam wykłady o chirurgii w sztuce i sztuce w chirurgii – okiem chirurga piersi i historyka sztuki oraz o najpiękniejszych dekoltach w sztuce filmowej. Panie Pacjentki nazywają to terapią sztuką (arteterapią) w procesie rekonwalescencji po trudnym leczeniu onkologicznym i odzyskiwaniu radości życia.

profkolacinska.pl

Wykłady dla Pań

Prowadzi od 2015 roku wykłady dotyczące profilaktyki raka piersi dla Pań z Kół Gospodyń Wiejskich z Wielunia i okolic.

profkolacinska.pl

"Na widok cierpiących z powodu raka, odczuwam bunt przeciwko tej straszliwej chorobie, ale wciąż rodzą się nowe nadzieje..." Prof. Umberto Veronesi

profkolacinska.pl
profkolacinska.pl
Prof. dr hab. n. med.
Agnieszka Kołacińska-Wow

Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Kołacińska-Wow - © 2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone.

profkolacinska.pl

FREE
VIEW